Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

W 88. rocznicę  Odzyskania Niepodległości

Niepodległość – to dla wielu młodych ludzi pojęcie abstrakcyjne, wspomniane tylko czasem na lekcjach historii i języka polskiego. Zabiegany świat pędzący jak lokomotywa do przodu, rzadko znajduje chwilę na refleksje o dawnych losach Polski i jej mieszkańców, a przecież bez przeszłości nie byłoby teraźniejszości. Niech dzień 11 listopada pozwoli zatrzymać się na moment pędzącej maszynie, aby oddać część tym, którzy kiedyś nie wahali się poświęcić życia za wolną Ojczyznę, bo w zniewolonej żyć nie chcieli.

Z tej okazji zawsze uczniowie naszej szkoły przygotowują uroczysty apel aby przybliżyć wszystkim tę wielką rzecz, jaką było odzyskanie przez naród polski wolności i suwerenności.

Dnia 10 listopada w szkole podstawowej odbył się apel dla klas IV-VI. Program artystyczny przygotowała klasa VI d z udziałem ucznia klasy V a - Macieja Redlich- Michalskiego. Nad całością czuwała pani Renata Maksymiuk. Przy wspaniałej dekoracji poświęconej Marszałkowi Piłsudskiemu i symbolom narodowym uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki legionowe. Galowy strój uczestników podwyższał walory estetyczne uroczystości. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z zaciekawieniem obejrzeli występ, który był wspaniałą lekcją historii. Na koniec pani dyrektor podziękowała recytatorom za trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Apel dla gimnazjalistów odbył się dopiero we wtorek, czyli 14 listopada ze względu na choroby niektórych aktorów i nauczycieli przygotowujących uczniów do tego wystąpienia. W tym roku wiersze i patriotyczne pieśni zilustrowane były pokazem multimedialnym trafnie dobranych slajdów z wizerunkami dawnych bohaterów: Tadeusza Kościuszki, ks. Józefa Poniatowskiego, Józefa Piłsudskiego oraz polskich formacji wojskowych walczących u ich boku.  Dzieła wybitnych malarzy i historyczne fotografie przeplatane były zdjęciami przedstawiającymi krajobrazy ojczystej ziemi. Wierzby, łany zbóż, lasy i pola zielone bardzo chwytały za serce, bo podkreślały piękno kraju, w którym mieszkamy. Wołały, że dziś kiedy ucichły działa, karabiny tętent końskich kopyt, patriotą jest ten, kto dba o swoją ojczyznę jak o własny dom. Przecież prawdę śpiewa Kora z zespołu Maanam: „Tu jest mój dom, tutaj jest mój świat, tutaj jest moje życie i wszystko co mam

TEN DOM TO POLSKA!

  Program słowno muzyczny przedstawili uczniowie z klas: I a, III b, III c, pod kierunkiem pań: Grażyny Błońskiej-Ćwięk, Grażyny Ziółkowkiej, Mirosława Waldona.  Śpiew solo – Dominika Duda i Łukasz Dziuba z kl. II b. Chór, prowadzony pod kierunkiem pani Marzeny Bieniek reprezentowany był przez uczniów z klasy III d i III e. Pokaz slajdów przygotowały uczennice z klasy III b – Kinga Sobaś i Katarzyna Grudzień pod kierunkiem pana Andrzeja Mroza.

Oto kilka zdjęć z obu spotkań
 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 13.10.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group