Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

Dni Ziemi

Już od kilkunastu lat na wiosnę obchodzi się Święto Ziemi. Z tej okazji corocznie przeprowadza się różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród ludzi, uświadomienie im jak kruchy jest ekosystem naszej planety i pokazanie co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego.

Z tej okazji w SP nr 15 odbył się 25 kwietnia apel przygotowany przez członków „Klubu ekologicznego”, działającego w naszej szkole. Uczniowie pod kierunkiem pana mgr Grzegorza Szlefarskiego przygotowali widowisko, w którym starali się uświadomić wszystkim, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Czynili to zarówno przy pomocy żartobliwych piosenek ( np. oryginalny „cover” znanej i lubianej „Stokrotki”), humorystycznych scenek (przy tej okazji z pewnością niektórzy odkryli w sobie talenty aktorskie ) jak i poważniejszych utworów muzycznych i literackich. Uczniowie obecni na apelu mogli również podziwiać prace nagrodzone w konkursach ekologiczno – plastycznych : „Ze zbędnego cos fajnego” (konkurs promujący ponowne wykorzystanie zużytych, pozornie niepotrzebnych już przedmiotów) i „Z własną torbą na zakupy”( konkurs miał zachęcić do porzucenia plastikowych torebek na rzecz tych podlegających biodegradacji). Obydwa konkursy zorganizował pana mgr Grzegorz Szlefarski – opiekun Koła Ekologicznego z pomocą pani mgr Moniki Książek.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Urszula Jaromin, która zwróciła się  do obecnych na imprezie uczniów z apelem o  zachowanie w czystości i porządku najbliższego otoczenia ( bo wiemy niestety, że w szkole „różnie to bywa”!)Następnie wręczono dyplomy i wyróżnienia uczniom naszej szkoły, którzy sięgnęli po laury w rozmaitych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Dyplomy wręczała i zwycięzcom gratulowała  p. dyrektor Urszula Jaromin. Na  zakończenie wszystkim laureatom zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Miejmy nadzieję, że apel przygotowany przez pana mgr Grzegorza Szlefarskiego  i jego podopiecznych nie pozostanie bez echa i że zaczniemy bardziej cenić i szanować środowisko naturalne, pamiętając o ekologii nie tylko przy okazji Święta Ziemi!

 

mgr Monika Książek

Jak było? - zobaczcie!'

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 14.05.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group