Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Świetlica szkolna

jadłospis maj

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

 

 

 

Dzień Dziecka

"Europa w zmysłach"

 

    1 czerwca to ulubiony dzień wszystkich dzieci – tych małych, trochę starszych oraz całkiem już dużych. Dzień Dziecka to jedno z milszych świąt w kalendarzu, dlatego też wszyscy tak chętnie angażują się w jego celebrowanie. W naszej szkole już od wielu lat dzień ten nie jest zwykłym dniem, co roku organizowane są różne atrakcje, które mają umilić uczniom ich święto. Tegoroczny  Dzień Dziecka upłynął w Gimnazjum nr 6 pod hasłem „Europa w zmysłach”. Tego dnia nie było zwykłych lekcji – już od samego rana wszystkie klasy pod okiem Dyrekcji oraz nauczycieli, przygotowywały swoje  stoiska, na których prezentowano  wylosowane kilka tygodni wcześniej państwo europejskie.

    Szkolne boisko przemieniło się w kolorowy rozśpiewany jarmark, na którym Grek w todze mógł porozmawiać z Robin Hoodem, poczęstować się włoskim spaghetti,  pokrzepić  angielską herbatką lub osłodzić sobie dzień francuską tartą czy też odświeżyć się używając sławnych perfum Chanel nr 5. W tle cały czas rozbrzmiewała muzyka pochodząca z różnych zakątków Europy –  pojawiały się zarówno piosenki folkowe jak i te bardziej współczesne. Każda klasa przygotowała się do prezentacji wylosowanego przez siebie państwa bardzo sumiennie, nierzadko z humorem  i fantazją. Oprócz najważniejszych informacji dotyczących określonego kraju, uczniowie przygotowali szereg ciekawych elementów  związanych z zarówno z kulturą, architekturą jak i sztuką danego państwa. Ale najwięcej emocji wzbudziły wyszukane specjały z kuchni z całej Europy, od których aż uginały się ławki.  Na wszystkich stoiskach można było spróbować nieznanych, nierzadko egzotycznych  dań, charakterystycznych dla określonego kraju. Wszyscy zebrani mogli przechodzić od stoiska do stoiska i kosztować wybranych potraw. Żadna dieta nie obowiązywała i nikt nie liczył kalorii – bo przecież  nie sposób nie skorzystać z niecodziennej okazji do odbycia tej niezwykłej  kulinarnej wycieczki.

Oczywiście stoiska najpierw zostały dokładnie obejrzane i ocenione przez jury, w skład którego wchodziły następujące osoby: p. Małgorzata Oksińska, p. Małgorzata Hajzral, p. Marzena Bieniek oraz p. Agnieszka Merwart. Każdy z członków komisji dokonał obowiązkowej degustacji (ale taki obowiązek to czysta przyjemność) - wszyscy zebrani mogli też zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi prezentowanych państw. Wszystkie klasy przygotowały się do prezentacji perfekcyjnie, ale wyróżniono ostatecznie takie klasy jak: IIIa, IIb, Ib i IIa.

Podczas tego europejskiego festynu odbył się również w naszej szkole konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej, przygotowany i przeprowadzony przez p. Justynę Radulską i p. Mirosława Waldona. Przedstawiciele wszystkich klas musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami, które dostarczały widzom wiedzy na temat poszczególnych państw członkowskich. Zwyciężyli przedstawiciele z klasy IIIc, potem IIa i IIId.

    Po wyłonieniu wszystkich zwycięzców konkursów „Europa w zmysłach”  odbył się towarzyski mecz – nauczyciele kontra uczniowie. Pojedynek wzbudził ogromne emocje zarówno wśród młodszych widzów, jak i wśród trochę „starszej młodzieży”. Walka była wyrównana i widowiskowa – gorący doping nie ustawał ani na moment. Dzielni piłkarze dostarczyli wszystkim świetnej zabawy, bo to ona właśnie, nie wygrana, była tego dnia najważniejsza.

Tak radosne wydarzania nie mogły się nie odbić echem w mediach – gościliśmy u siebie Radio Kielce.

Monika Okrutny

A jak było? Oto galeria zdjęć:

 

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 08.06.2011
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group