Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

 

DNI OTWARTEJ SZKOŁY

        W związku z „Dniami otwartej szkoły”, które trwały w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 6 w Kielcach  od 23 do 25 października, uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, zorganizowali apele dla rodziców,  na których zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności.

        Spotkanie z rodzicami uczniów nauczania zintegrowanego i zerówki odbyło się w poniedziałek 23 października w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pani Maria Dzierżak podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła na krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów z Kółka Teatralnego pod kierunkiem pani mgr Ewy Wrzoskiewicz. Wszyscy zebrani mogli podziwiać umiejętności aktorskie i taneczne swoich dzieci, które przedstawiły bajkę „Jaś i Małgosia” w nowej uwspółcześnionej wersji. Młodzi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami.

        Zebrania rodziców uczniów klas 4-6 odbywały się 24 października. Przed spotkaniami rodziców z poszczególnymi wychowawcami, dzieci  zaprezentowały krótki program artystyczny, który przygotowały  pod okiem pani mgr Moniki Łodej i pani mgr Moniki Książek. Uczniowie SP 15  zaprezentowali  swoje talenty aktorskie, lingwistyczne i recytatorskie: deklamowali  wiersze w języku polskim, rosyjskim i angielskim, a nawet swoje własne utwory ( Maciej Redlich – Michalski kl. Vc ).Oprócz tego,  prezentowali  talenty zarówno wokalne( zespół muzyczny pozostający pod opieką pani. mgr Małgorzaty Bieniek) jak i taneczne ( Barbara Węgorzewska uczennica kl. VI c ). Rodzice mogli również podziwiać prace nadesłane przez swoje  dzieci na szkolny konkurs plastyczny - „Moi ulubieńcy” zorganizowany przez panią  mgr Monikę Książek.

        W trzecim dniu „otwartej szkoły” dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, wychowawcy i uczniowie spotkali się z rodzicami klas gimnazjalnych. Tego dnia przedstawienie pt. „Ogrody radości” było odmienne, nawiązywało bowiem do zastanowienia nad sobą, swoimi odczuciami i pragnieniami na podstawie lektury pt. „Mały Książę” Można było posłuchać wspaniałe piosenki Marka Grechuty – Ile razem dróg przebytych, Kasi Sobczyk – Mały Książę, pieśni o miłości i szczęściu. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klas I c i II d pod kierunkiem pani mgr Marianny Węgrzyn i pani mgr Iwony Fatygi.

        Po  każdej części artystycznej, głos zabierała pani dyrektor Maria Dzierżak, która  zapoznała rodziców z ofertą zajęć pozalekcyjnych organizowanych w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kielcach oraz omówiła zarówno poczynione już jak i planowane i konieczne innowacje i inwestycje związane z placówką. Następnie pani Aneta Ogonowska - przewodnicząca Rady Rodziców, zdała relację z działań Rady oraz poinformowała zebranych  o planach  na bieżący rok szkolny.

Na zakończenie wybrano nowych członków Rady Rodziców, potem odbyły się zebrania z wychowawcami  poszczególnych klas.

 

Uczniowie prezentowali się znakomicie...Zobaczcie sami:

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 11.11.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group