Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

Dzień Dziecka

    Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. W Polsce obchodzi się je 1 czerwca, jako Międzynarodowy Dzień Dziecka.

W tym roku dzień ten przypadał na niedzielę, dlatego też  Dzień Dziecka świętowano  w SP nr 15 już 30 maja – w piątek . Obchody „dziecięcego święta” połączono z innym ważnymi wydarzeniami – Świętem Polskiej Niezapominajki o raz Światowym Dniem Ochrony środowiska.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym dniu w „ekologicznym” apelu, a następnie brali udział w zorganizowanych dla nich konkursach.

15 maja już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Nasza niezapominajka nawiązuje do tradycji wiejskich bukietów, które układane były z kwiatów polnych i łąkowych. Niezapominajka jest kwiatem naszych łąk, leśnych uroczysk, bagien i torfowisk, rośnie nad brzegami strumieni, na obrzeżach lasów, ale rośnie również w naszych ogrodach i ogródkach.

Kolejne „ekologiczne święto” to Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który obchodzimy 5 czerwca.

Z tej okazji p. Grażyna Wolder wraz uczniami, którzy są członkami Koła Ekologicznego (są to uczniowie klas szóstych) przygotowali apel. Apel miał na celu uświadomienie uczniom ich wpływu na środowisko naturalne w najbliższym otoczeniu i konieczność ochrony poszczególnych składników przyrody” powietrza, gleby, wody, roślin i zwierząt.  Szczególną uwagę zwrócono na problem segregacji odpadów.

Młodzi ekolodzy w przystępny i ciekawy sposób ukazali zagrożenia płynące z nieposzanowania środowiska naturalnego , pokazali w jaki sposób każdy z nas może segregować śmieci i ograniczać ich produkcję, przyczyniając się do większej czystości naszej planety.

Na zakończeni e apelu ogłoszono wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno – literackiego „Z ekologią za pan brat”, któremu patronują: Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Środowiska Urzędu Miejskiego w Kielcach oraz Zarząd Rejonowy PCK w Kielcach. Uczennica naszej szkoły – Martyna Madetko – klasa 6c, zajęła w nim II miejsce. Martyna po raz kolejny odniosła sukces w tym konkursie – w roku szkolnym 2005/06 zajęła w nim III miejsce, a w 2006/07 również II. Gratulujemy!

Po apelu przygotowanym prze młodych ekologów, odbył się Turniej Szóstych Klas – wybrane przez każdą szóstą klasę trzyosobowe drużyny sprawdzały swoją wiedzę zarówno w dziedzinie matematyki jak i języka polskiego , przyrody i historii. Większość pytań  nie nastręczała naszym uczniom trudności, ale były i takie, które okazały się ponad ich siły. Laur zwycięstwa przypadł w udziale klasie 6 c, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 6 a, a miejsce trzecie zdobyła klasa 6 b.

Potem wszyscy obecni mogli obejrzeć występy tych, którzy wypadli najlepiej w eliminacjach do Mini Playback Show oraz popisy taneczne swoich kolegów i koleżanek.

Następnie odbyły się dwa konkursy – na najzabawniejszą fryzurę i najciekawszy strój. Tu królowała niczym nie skrępowana fantazja – uczestnicy obu konkursów  sięgali po niezwykłe zestawienia fasonów i kolorów, ozdabiali swoje włosy rzeczami, które z pozoru wcale się do tego celu nie nadają, osiągając bardzo ciekawe  i zabawne efekty.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami oraz otrzymali słodkie upominki.

 

Opracowała mgr Monika Książek

 

oto kilka zdjęć:

 

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 25.06.2008
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group