Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

e-szkoła – szansą dla każdego ucznia

W ramach projektu „e-szkoła - szansą dla każdego ucznia” chętni gimnazjaliści spotykali się na 40 godzinach stacjonarnych i 15 godzinach e-laerningowych, na zajęciach z fizyki, matematyki i wychowaniu komunikacyjnym. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – „Człowiek–najlepsza inwestycja” i przeprowadzany przez koordynatorki ze ŚCDN – mgr Annę Trawkę i mgr Grażynę Pauli. Realizowany projekt prowadzili: mgr Monika Broth z fizyki dla dwóch grup z klas IIIb i IIId gimnazjum, mgr Andrzej Mróz dla dwóch grup z klasy IIIa, mgr Barbara Ozimirska dla dwóch grup: z klas Ia i IId i grupa z klasy IIIc. Projekt realizowany był od października do końca marca. Najpierw uczniowie poznali cele i założenia projektu, do kogo był adresowany, jakie były etapy jego realizacji oraz regulamin korzystania z platformy. Każdy uczeń miał swój login i hasło dostępu do platformy e-laerningowej. Nauczyciel prowadzący zajęcia przygotowywał przez okres trwania projektu zestaw zadań i prezentacji mających na celu poznanie nowych zagadnień z danej dziedziny nauki. Uczestnicy projektu samodzielnie wykonywali przygotowane przez nauczyciela zadania, konsultowali się z nim poprzez platformę, jak również nawiązywali współpracę z kolegami uczestnikami kursu. Każdy z uczestników przygotował końcową, konkursową prezentację multimedialną. Tworzone były w różnych formach, np. tekstowych, graficznych, stron internetowych i prezentacji multimedialnych. Następnie najciekawsze prace zostały wysłane do oceny na platformę, gdzie były oceniane i szczegółowo omawianie przez prowadzącego zajęcia w danej grupie przedmiotowej. Finał projektu realizowanego w szkole odbył się 28 maja 2010 roku, podczas którego rozdano wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Projekt realizowany był przez 12 gimnazjów na terenie całego województwa świętokrzyskiego (tylko dwie szkoły gimnazjalne z Kielc: Gimnazjum nr 1 przy ul Zimnej oraz Gimnazjum nr 6 – czyli nasza szkoła). W każdej szkole zorganizowano 6 grup, po dwie dla każdego nauczyciela. W ramach projektu wzięło udział 720 uczniów, 36 nauczycieli, którzy przeprowadzili 3960 godzin lekcyjnych i 208 godzin e-learningowych. Aktywność naszych uczniów i nauczycieli wynosi 29708 godzin – imponujące prawda?

Prace konkursowe wysłane z poszczególnych gimnazjów zostały ocenione przez wszystkich prowadzących zajęcia w danej grupie tematycznej. Wyłoniono 5 prac nagrodzonych nagrodą główną i 31 prac wyróżniono. Finał projektu odbył się 8 czerwca 2010 r w Wólce Milanowskiej, niedaleko Nowej Słupi. Nagrodę Główną zdobył nasz uczeń klasy IId – Wojciech Sidorowicz, który uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez panią Barbarę Ozimirską – „Z geometrią za pan brat” i wykonał stronę internetową poświęconą sławnym matematykom. Wyróżnienia zdobyły uczennice: Natalia Furmańczyk – ucz. kl. IIIb– za pracę z fizyki – „Wpływ wody na rośliny” oraz Paulina Maziarek – ucz. kl. IIIa – za pracę z techniko-informatyki – „Karta rowerowa i motorowerowa”.

Ogólna ocena projektu oraz udziału uczniów i nauczycieli wypadła bardzo pozytywnie.

Z chęcią wzięlibyśmy udział w takim przedsięwzięciu jeszcze raz!

- prace_uczniów:

Wspomnienia są bardzo istotne w postaci zdjęć:

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 16.06.2010
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group