Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

EUROPA JAKIEJ NIE ZNAMY

W sobotę – 12 maja odbył się w naszej szkole Festyn Europejski pod nazwą „Europa, której nie znamy”. Chociaż w obu szkołach miał inny charakter, to jednak zaangażowanie uczniów i nauczycieli było bardzo duże. W szkole podstawowej festyn rozpoczął się spotkaniem ze sławnym kieleckim aktorem Edwardem Kusztalem, wielokrotnym laureatem Plebiscytu Publiczności o „Dziką Różę”, który w sposób humorystyczny opowiedział o swojej pracy artystycznej. Dostojny gość zobaczył trzy przedstawienia przygotowane przez uczniów z Kółka Teatralnego pod kierunkiem pani mgr Agaty Stec. I tak uczniowie obejrzeli takie bajki jak : „Bajka o rybaku i rybce”, „Balladyna” i „Legenda o warszawskim Bazyliszku”.  Pan Kusztal pogratulował wszystkim młodym aktorom wspaniałego występu i życzył dużo sukcesów w aktorskich występach. Potem odbyły się prezentacje państw członkowskich Unii Europejskiej, które wcześniej były wylosowane przez poszczególne klasy. Wszystkie stoiska przygotowane przez uczniów zawierały najciekawsze informacje o państwach wraz z popularnymi potrawami. Zwiedzający poszczególne stanowiska mogli degustować taki potrawy jak: sałatka grecka, torty miodowe, koreczki, ciasta orzechowe, sałatki warzywne, orzeszki rodzynki i inne. Oprócz tego uczniowie charakteryzowali swoje państwa, pokazywali na mapie Europy ich położenie geograficzne, zadawali pytania.  

W gimnazjum charakterystyka państw odbywała się w sali gimnastycznej przy licznie zgromadzonej widowni. Każda klasa prezentowała ciekawostki o wylosowanym państwie europejskim w formie krótkiego humorystycznego przedstawienia. Oprócz tego uczniowie mieli za zadanie wykonanie maskotki charakteryzującej dane państwo. Po tych występach na boisku szkolnym odbył się bieg sztafetowy z konkursem dotyczącym wiedzy o Unii Europejskiej. Tutaj uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną jak również ogólną  wiedzą europejską. Licznie zgromadzeni uczniowie kibicowali swoim kolegom w zmaganiach sportowych poprzez okrzyki, śpiewy, plakaty i transparenty.

W tym samym czasie odbywał się również konkurs językowy: z języka angielskiego i języka rosyjskiego. Wyznaczeni uczniowie rywalizowali w zakresie znajomości słów i wypowiedzi. Poziom był na tyle wysoki, że zorganizowano dodatkowy konkurs rozstrzygający zwycięzcę. Po tych zmaganiach odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów i nagród. Należy stwierdzić, że wszystkie klasy wywiązały się z powierzonych wcześniej zadań w stu procentach. Wszyscy od wszystkich mogli się czegoś nauczyć. Chociaż było to sobota frekwencja w szkole była bardzo wysoka. Sala gimnastyczna przyozdobiona była w barwy unijne, a na korytarzach szkoły  można było podziwiać zdjęcia z miejsc kieleckich poświęconych naszemu Patronowi Tadeuszowi Kościuszce. Zdjęcia zostały wykonane przez naszych wspaniałych uczniów.

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 15.05.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group