Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Wielki Finał nadchodzi...


 

Zatem czas na podsumowanie, tym bardziej, że i koniec roku szkolnego za pasem. Od dnia 14 stycznia 2003 roku, kiedy to znana poznańska firma Komputronik ogłosiła ogólnopolski konkurs pod nazwą Łebsk@ Szkoła na portal szkolny, minęło już... i dopiero 19 tygodni. Tego dnia podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w tym wyzwaniu. Sytuacja nie była łatwa. ZSO Nr 6 w Kielcach, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa Nr 6, nie posiadał do tej pory żadnej strony, nie mówiąc o portalu. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Pozyskaliśmy dla naszej idei przemiłą opiekunkę, nauczycielkę matematyki i informatyki mgr Barbarę Ozimirską, wspólnie przekonaliśmy Dyrekcję i ...rozpoczęliśmy naszą informatyczną  przygodę.

Ponieważ konkurs sponsorowany jest przez firmę Microsoft, jako kanon przyjęliśmy doskonały do tworzenia stron,  program Front Page 2002 XP. Stąd każda „kartka” jest opieczętowana znakiem firmowym tego programu. Siły nasze były skromne na początku i niewiele zmieniło się pod tym względem na końcu upływającego terminu konkursu. Tym niemniej na serwerze Hoga.pl już 25 lutego 2003 pojawił się adres http://www.sp15kielce.hg.pl. To był dla nas wielki dzień.

Już 14 marca 2003, godz. 14:19:09 rozpoczęliśmy rejestracje statystyki oglądalności strony za pomocą systemu STAT4U. Zapraszamy do zapoznania się z zarejestrowanymi danymi. Są bardzo interesujące. W ciągu zaledwie 75 dni istnienia nasz portal zaliczył ponad 25 000 odsłon. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Odwiedzili nas internauci z 28 krajów (USA-99, Niemcy-29, Australia-19, nawet odwiedził nas gość z Wysp Samoa...). Jeżeli chodzi o polskie miasta to zanotowaliśmy odwiedziny z 93 miast. Zachęcamy do obejrzenia naszych statystyk oglądalności, bo faktycznie jest na co popatrzeć. Wystarczy kliknąć na baner lub link STAT4U i już.

Opracowane przez znamienitą firmę Microsoft narzędzie Front Page 2002 XP nie było w stanie zaprezentować wszystkich swoich możliwości, bowiem w naszym kraju serwerów  wspomagających działanie tego programu (Microsoft Front Page Server Extensions) jest jak na lekarstwo, a te co są kosztują bardzo dużo. Może zatem skorzystamy z nich w przyszłości...

I tak, po ciężkich trudach i cierpieniach powstał portal szkolny, którego bynajmniej się nie wstydzimy. Nie wszystko jest jeszcze dopracowane, bo czas nas gonił. Tym niemniej tzw. ramówka jest. Będziemy ją dalej rozwijać  z pożytkiem dla  młodej jeszcze polskiej społeczności internetowej.
Jesteśmy wdzięczni firmie Komputronik, za ogłoszenie konkursu, który zmobilizował nas do tej pracy. Mamy nadzieję, że organizowanie corocznie takich konkursów stanie się tradycją tej Firmy. Na nasz portal zapraszamy wszystkich również po Wielkim Finale. Pracujemy bowiem dalej. Bo kto wie, może spotkamy się znów za rok... 

Organizatorom i wszystkim gościom serdecznie dziękujemy, dziękujemy tym wszystkim, którzy wpisali się do naszej Księgi Gości.

Specjalne podziękowanie składamy nauczycielom, którzy udostępnili nam swoje materiały autorskie. 

Zespół Redakcyjny Szkolnego Portalu Informacyjnego 

Mgr Barbara Ozimirska
Iza Kurkiewicz, uczennica klasy „II c” Gimnazjum Nr 6
Jarosław Kurkiewicz, uczeń klasy „VI b”  Szkoły Podstawowej Nr 15

Z ostatniej chwili: Decyzją Komisji Konkursowej z dnia 30 maja 2003 roku, nasz portal został zakwalifikowany do ścisłego finału. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w Poznaniu 9 czerwca 2003 roku. Mamy szansę na podium...

 

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 27.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień