Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Tylko dwa kieleckie licea mają fora dyskusyjne

 

Pani z polskiego źle dobrała szminkę, a pan od fizyki trochę sepleni. Uczniowie potrafią być surowi dla nauczycieli. Czy to dlatego tylko dwa kieleckie licea: "Sawicka" i "Słowacki", pozwalają swoim uczniom na dyskusje na forum?

Ze szkolnego forum można się wiele dowiedzieć, zwłaszcza o nauczycielach. Uczniowie nie przepuszczą im żadnej wpadki, zauważą każdy błąd, przejęzyczenie. Interesuje ich wszystko - od tego, jakimi samochodami jeżdżą nauczyciele, po to, jaką bieliznę noszą nauczycielki.

To dlatego część nauczycieli nie chce, by uczniowie dysponowali takim narzędziem. Cztery lata temu usunięto forum w I LO im. Stefana Żeromskiego.

- Nie żałujemy tej decyzji, choć zaraz potem pojawiło się alternatywne forum. Nie ukrywam, że zaglądamy na nie, jest tam dużo ploteczek - mówi Małgorzata Jóźwiak, dyrektor szkoły.

Decyzję o zamknięciu forum podjęła rady pedagogiczna. Powód? Uczniowie komentowali zachowania nauczycieli, krytykowali pomysł obowiązkowego noszenia trampek, narzekali na prowadzenie remontów w czasie lekcji. Najważniejszym jednak powodem były wulgaryzmy, które się tam pojawiały.

Zdaniem dyrektor Jóźwiak wulgarne wpisy wcale nie musiały być autorstwa uczniów Żeromskiego. - Czasami trudno było w to uwierzyć, ale nie chcieliśmy dochodzić, kto jest autorem - mówi Jóźwiak. Na razie szkoła nie myśli o powrocie forum na stronę internetową.

Swojego forum dyskusyjnego nie ma też II LO im. J. Śniadeckiego. To o tyle dziwne, że "Śniadek" w przeciwieństwie do Żeromskiego uważany jest za szkołę wyluzowaną.

- Chyba nie ma takiej potrzeby. Jeśli uczniowie będą tego chcieli, to nie widzę problemu, żeby stworzyć takie forum. Nauczyciele na pewno się nie przestraszą - zapewnia Wiesława Smurzyńska, dyrektorka szkoły, i dodaje, że dla tych, którzy chcą coś napisać o szkole, zostawiono furtkę w postaci linku "księgi gości". Na razie wpisują się tam jednak głównie absolwenci "Śniadka".

Forum jest w Słowackim. - Z drżeniem serca na nie wchodzę. To jest forum otwarte, każdy może pisać, co chce. Boję się, jeśli ktoś pisze pod wpływem nastroju, mogą z tego wyniknąć złe rzeczy. Na razie nie jest źle - twierdzi Renata Walęcka, dyrektor szkoły.

Na forum VI LO jest nawet wątek poświęcony samej osobie pani dyrektor. Zdecydowana większość wpisów jest pochlebnych, jeden z forumowiczów pisze nawet o tym, żeby postawić jej pomnik. - Tego jeszcze nie czytałam [śmiech]. Mam nadzieję, że chociaż gustowny. Dopóki te żarty są na przyzwoitym poziomie, to niech będą - twierdzi dyrektor Walęcka.

Z internetowego forum może się także dowiedzieć, jak są oceniani przez uczniów nauczyciele. - Nie wykorzystuję tego, bo to nie może być źródłem wiedzy o pracownikach - mówi Renata Walęcka.

piotr.burda@kielce.agora.pl

 

Od Redakcji SPI: ten tekst podziałał na naszą wyobraźnię. My też będziemy mieli forum.

 

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 27.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień