Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Będzie nabór internetowy do kieleckich szkół
 

To już pewne - w tym roku w Kielcach będzie internetowy nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Ich dyrektorzy jednogłośnie zgodzili się na takie rozwiązanie. Można powiedzieć - nareszcie ! Ale, ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, nie wszyscy są zadowoleni z tego przełomu. Dlaczego: historia cywilizacji zna takie przypadki, nazwano to "efektem żakardowskim", a tłumaczy się zwykłą niechęcią do nowości, do postępu. Ale przecież ta sama historia dowodzi, że postępu nie można powstrzymać. Zatem złoto dla zuchwałych ...

Decyzja zapadła na wczorajszym spotkaniu w internacie Zespołu Szkół Elektrycznych. Zebrali się tam dyrektorzy kieleckich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, władze miasta i świętokrzyski wicekurator. Najpierw przedstawiciele firmy Vulcan zaprezentowali działanie programu internetowego służącego do przeprowadzenia naboru. Potem przez dwie godziny dyrektorzy dyskutowali nad tym, czy wprowadzić go w Kielcach. Pojawiło się kilka wątpliwości. - Ten program to będzie gilotyna, która utnie rekrutację w pewnym miejscu. Nie będzie np. możliwości odwoływania się. Mogą też ucierpieć na tym nauczyciele, dla których zabraknie pracy - mówił Zbigniew Kowalski, wicedyrektor I LO.

Zbigniew Jędrzejczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Kopernika proponował przeprowadzenie w tym roku jedynie próbnego naboru internetowego.

Większość dyrektorów była jednak za przyjęciem takiego systemu. - Nie będzie oblężeń szkół, a rodzice na bieżąco będą śledzić, co się dzieje w szkołach - mówił Marian Krala, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych. Popierała go Wiesława Smurzyńska, dyrektor II LO. - Za rok mamy przecież nową maturę, gdzie wymiana informacji odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, więc nie bójmy się elektronicznego naboru - mówiła.

- Żyjemy w epoce komputerów. Trzeba iść do przodu - dodał Andrzej Pawlik, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego.

Za internetowym naborem byli też dyrektorzy gimnazjów. Jednak ostateczną decyzję zostawili oni dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych. Ci nie mieli wątpliwości i zgodzili się na to jednogłośnie.

Już w przyszłym tygodniu rusza akcja informacyjna dotycząca nowego naboru. Najpierw przeszkoleni zostaną nauczyciele, którzy przekażą wszystkie informacje uczniom i ich rodzicom. System zacznie działać 14 kwietnia.

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 05.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień