Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


"Kielce - moje miasto"

 

Jest to już ósma edycja konkursu organizowanego rokrocznie przez nauczycielki nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach – mgr B. Jezierską, mgr M. Leśkiewicz i mgr U. Wolską. Odbywa się on w ramach miejskiego konkursu „Kielce przez stulecia”. Dla uczniów biorących udział w zmaganiach konkursowych przynosi wymierne korzyści postaci znajomości przeszłości i teraźniejszości naszego miasta, uczy otwartości na zwyczaje i kulturę innych, pomaga w wewnętrznym wzbogacaniu się poprzez obcowanie z wytworami sztuki ludowej, daje możliwość wykorzystania i zastosowania wiadomości teoretycznych w praktyce, pozwala sprawdzić swoje możliwości intelektualne w niecodziennej atmosferze. Organizatorkom daje on wiele satysfakcji z możliwości przekazania trzecioklasistom wiedzy o naszym mieście i regionie w aspekcie historycznym, geograficznym, etnograficznym i kulturowym oraz kształtowania poczucia tożsamości uczniów klas trzecich z ich „małą ojczyzną” – regionem świętokrzyskim.

Przygotowania do tegorocznego konkursu rozpoczęły się od sprecyzowania zasad regulaminu. Trafił on do kieleckich szkół podstawowych na przełomie marca i kwietnia br. wraz z zestawem pytań eliminacyjnych. Ten pierwszy etap miał za zadanie wyłonić reprezentacje klas trzecich kieleckich szkół podstawowych. Nazwiska dwojga wybranych uczestników i ich opiekunów zostały nadesłane do SP 15 na początku maja br. Do konkursu zgłosili się trzecioklasiści ze szkół nr 1, 2, 7, 9, 15, 16, 18, 19, 22, 24, 25, 27, 28, 31, 32.

Dnia 14 maja 2003r. o godzinie 15.00 uczniowie rozpoczęli zmagania konkursowe. Zostali powitani przez dyrekcję SP 15, adiunkta Muzeum Narodowego pana Krzysztofa Myślińskiego oraz przez organizatorki konkursu mgr Barbarę Jezierską, mgr Mirosławę Leśkiewicz i mgr Urszulę Wolską. Następnie dzieci udały się do wyznaczonych sal, w których przez 60 minut mogły zmierzyć się z rozwiązywaniem zadań testowych. Wymagały one znajomości legend świętokrzyskich, historii Kielce i jego zabytków, cyklicznych imprez kulturalnych, stałych ekspozycji i okazjonalnych wystaw w Muzeum Narodowym oraz sprawnej orientacji na planie miasta.

Kiedy „konkursowicze” skończyli swoją pracę, czekał na nich poczęstunek ich opiekunów poczęstunek oraz program artystyczny „Świętokrzyskie, jakie cudne” w wykonaniu uczniów klasy II b pod opieką mgr B. Jezierskiej. Ciekawa forma przekazu, ludowe melodie, wiersze o naszym mieście i regionie oraz dynamiczny taniec czarownic sprawiły, że wszyscy oglądali przedstawienie z zaciekawieniem, a młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.

Na zakończenie uroczystości wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Ich opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie swoich podopiecznych i szczególne osiągnięcia w realizacji zadań edukacji regionalnej w szkole.

Prace konkursowe uczniów klas trzecich sprawdzane są obecnie przez pracowników Muzeum Narodowego w Kielcach, a wręczenie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi 11 czerwca 2003r. o godz. 12.00 w Sali Portretowej Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Organizatorzy konkursu
mgr Barbara Jezierska
mgr Mirosława Leśkiewicz
mgr Urszula Wolska.

Wyniki pierwszego etapu konkursu "Kielce - moje miasto"

Wyniki konkursu "Kielce - moje miasto"

 

 

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 05.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień