Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWA DLA KLAS V

    Dnia 9 listopada bieżącego roku uczniowie SP 15 w Kielcach wzięli udział w wojewódzkiej Olimpiadzie Bezpieczeństwa dla klas V Szkół Podstawowych. Naszą szkołę podczas zmagań reprezentowała klasa 5 a. Była to pierwsza tego typu impreza  - odbywała się na terenie Targów Kielce przy ul. Zakładowej.

W skład drużyny, która miała wykazać się zarówno wiedzą jak i sprawnością fizyczną, wchodziły następujące osoby: kapitan – Anna Jachowicz, Bartłomiej Pyk oraz Karolina Żywiecka. Pozostali uczniowie klasy 5 a dzielnie kibicowali poczynaniom swoich kolegów, dodając im otuchy wojowniczymi okrzykami. Ważną rolę odegrały też transparenty z odpowiednimi „zagrzewającymi do walki” hasłami  oraz dziewczęta dzielnie machające pomponami (Olga Bogdał i Katarzyna Kuranda). Klasą opiekowała się wychowawczyni p. Anna Trela oraz p. Grzegorz Szlefarski, który wcześniej przez kilka dni ofiarnie przypominał zawodnikom zasady udzielania pierwszej pomocy, uczył zwijania węża strażackiego itp.

W olimpiadzie wzięło udział 14 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Celem olimpiady było promowanie pozytywnych zachowań w życiu codziennym.  Wśród licznych konkurencji młodzież musiała się wykazać znajomością  udzielania pomocy przedmedycznej,  wskazywaniem niebezpiecznych miejsc, urządzeń rolniczych oraz wskazywaniem prac polowych, jakich dzieci nie powinny wykonywać. Rozegrano liczne konkursy; miedzy innymi : plastyczny – malowanie znaków drogowych flamastrami; sprawnościowe –  zwijanie strażackiego węża, rzucane do celu rzutkami ratowniczymi. Podczas olimpiady młodzież obejrzała film o bezpieczeństwie dziecka podczas prac polowych. Wszystkie konkurencje były rozdzielone występami artystycznymi zespołów dziecięcych a nawet pokazem mody „odblaskowej”. Przedstawiciele organizatorów  wręczyli „Certyfikaty Bezpieczeństwa” dla przedstawicieli szkół, którzy realizują program prewencyjny „ Raz, Dwa, Trzy – bądź bezpieczny i TY”Podczas trwania imprezy młodzież mogła uzyskać kartę rowerową lub motorowerową, a także obejrzeć policyjny sprzęt motorowerowy. Na zakończenie olimpiady rozdano nagrody wyróżniającym się drużynom a wszystkich uczestników zaproszono na „ bankiet”

     Niestety gorący doping i szczere chęci nie wystarczyły do stanięcia na podium dla zwycięzców… Ale nasza szkoła znalazła się w pierwszej 10, co zasługuje na pochwałę ze względu na to jak niewiele czasu mieliśmy wszyscy na przygotowania… Poza tym klasa 5 a udowodniła, że stanowi zgrany zespół, bo wszyscy włączyli się w przygotowania do imprezy. Wierzymy, że za rok pójdzie nam dużo lepiej!:)

A tak oto wspólnie walczyliśmy i bawiliśmy się  - co zostało udokumentowane przez p. Grzegorza Szlefarskiego

                                                                                     W tekście wykorzystano materiały pochodzące z oficjalnej strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach - www.swietokrzyska.policja.gov.p

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 20.11.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group