Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

KOCHANE DZIECIAKI – FESTYN OSIEDLOWY

Z okazji Dnia Dziecka Klub Osiedlowy „Słoneczko” i Koalicja „Bezpieczne Sandomierskie” zorganizowali coroczny festyn na dziedzińcu osiedlowym przy ulicy Romualda, który ma na celu integrować dzieci w różnym wieku, promować „talenty szkolne” oraz uczyć jak należy spędzać czas wolny na podwórku. W czasie festynu dziećmi zajmowały się między innymi nasze panie nauczycielki: mgr Małgorzata Oksińska i mgr Elżbieta Borowska, które współpracują na co dzień z Koalicją Osiedlową poprzez organizację dyskotek, zabaw i rozgrywek sportowych.  W festynie występowały zwycięskie zespoły i soliści szkolnego Mini Playback Show, który odbył się w maju, w świetlicy szkolnej.  W przygotowaniu dzieci do występów brali udział rodzice i wychowawcy świetlicowi: Małgorzata  Oksińska, Małgorzata Skowronek, Agnieszka Król i Bożena Bedla.

Naszą szkołę reprezentowali:

    - zespół taneczny „Metrum” , który prowadzony jest przez p. mgr Agnieszkę Król

    - finaliści świetlicowego Mini Play Back Show: Natalia Miszczyk – ucz. kl. III b, Paula Trelińska – ucz. kl. III b, Grzegorz Szczepański, Jan Olszewski, Wiktoria Ogonowska i Kinga Staroniewska – ucz. kl. II a, Wiktoria Nozek – ucz. kl. III b, Michał Bielat – ucz. kl. III c, Dominika Parkita  - ucz.m kl. III c

    Uczestnicy festynu usłyszeli piosenki Kasi Cerekwickiej, Kate Ryan, Boba Sinklera, Iwana Komarenko i Dody. Prezentacja była urozmaicona występem zespołu tanecznego „Metrum”. Po części artystycznej dzieciaki wzięły udział w różnych konkursach sprawnościowych takich jak: maraton skakanek, rzucanie do celu, taniec z woreczkami na głowie, szukanie skarbów, hula-hop, przechodzenie pod liną - bez jej dotykania itd. W przerwach miedzy konkurencjami sportowymi odbywały się krótkie występy gry na keyboardzie uczniów naszej szkoły, którzy uczą się grać w Klubie „Słoneczko”, takich jak: Sandra Wójcik, Przemek Wójcik, Marcel Sobczyk, Wojtek Sabat, Kasia Szymczyk, Michał Tumiłowicz. W trakcie festynu odbywał się również konkurs rysunkowy dla dzieci pt. „Moja Rodzina”, który przeprowadzała p. mgr Elżbieta Borowska. Wszystkie prace dzieci zostały zaprezentowane uczestnikom festynu nagrodzone drobnymi upominkami.

Atrakcją imprezy była także prezentacja bardzo dobrze wyposażonego samochodu Służby Celnej, który został na krótki czas udostępniony zainteresowanym. Dzieciaki mogły powiedzieć kilka zdań przez mikrofon, włączyć alarm świetlny i syrenę, a przede wszystkim porozmawiać ze Strażnikami Celnymi o ich pracy.

Festyn przebiegał w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, chociaż co jakiś czas padał malutki deszczyk. Oprócz dzieci byli także rodzice, babcie i dziadkowie, którzy dopingowali swoim dzieciom w konkurencjach sportowych i przeżywali ich występy artystyczne.  

 

Jak się wszyscy bawili?  Zobaczcie!

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 03.06.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group