Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

 

Ognisko dla nauczycieli

 Dzień 14 października jest Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym, że w tym roku dzień ten przypadł na sobotę, w szkołach świętowano 13 października.

Tego dnia za systematyczną pracę zostało nagrodzonych 40 nauczycieli – Nagrodą Dyrektora Szkoły oraz 30 pracowników administracyjnych. Mamy również nagrody przyznane przez Kuratorium Oświaty. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani Urszula Jaromin a Nagrodę Prezydenta Miasta Kielc otrzymały Panie: Maria Dzierżak, Monika Broth i Urszula Wolska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Uczniowie przygotowali pod kierunkiem swoich opiekunów okazjonalne apele, nauczyciele usłyszeli tego dnia od  wychowanków wiele ciepłych słów. Miejmy nadzieję, że uczniowie nie zapomną o złożonych obietnicach i wykażą się w bieżącym roku szkolnym jeszcze większą niż dotychczas  pilnością!

W związku  z tym, że „nie samą pracą człowiek żyje”, a nauczyciele to też ludzie, Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Kielcach wraz z Radą Rodziców,  zorganizowała dnia 13 października dla  wszystkich pracowników szkoły i nauczycieli emerytów  ognisko integracyjne. Większość zaproszonych punktualnie zjawiła się na miejscu zbiórki (fakt, że przypadkowo był to feralnie piątek 13, nie zrobił na nikim specjalnego wrażenia).

Impreza odbywała się w Lisowie k. Morawicy w położonym malowniczo wśród lasów  gospodarstwie agroturystycznym „Leśne Zacisze” .

Z dala od zgiełku i szumu miasta można było rozkoszować się świeżym powietrzem, napawać pięknymi widokami i ciszą, której w szkole na co dzień jest tak niewiele…

Po dotarciu  na  miejsce, przybyli  zostali powitani przez Dyrekcję, która przyjechała   do ośrodka  już wcześniej i czuwała nad przebiegiem  przygotowań  do zabawy. Na gości czekały już suto, iście po staropolsku,  zastawione stoły. Pani Dyrektor Dzierżak złożyła wszystkim pracownikom szkoły podziękowania oraz serdeczne życzenia. Kolejnym  miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców, która oprócz tego, że zorganizowała tą  imprezę - przygotowała sympatyczne upominki. Po złożeniu przez Panią Anetę Ogonowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, serdecznych podziękowań i życzeń sukcesów zawodowych oraz osobistych, pedagodzy zostali  obdarowani pamiątkowymi długopisami z wygrawerowanym własnym imieniem i nazwiskiem oraz datą 14.10. 2006. Potem nastąpiła mniej oficjalna cześć imprezy, podczas której można było rozkoszować się licznymi gorącymi daniami (chociażby karczek z grilla czy bigos) – jeśli któraś z obecnych pań była akurat na diecie, to udzielała sobie dyspensy – nie  sposób było długo opierać  się kuszącym aromatom. Oczywiście nie obyło się muzyki – wkrótce większość zebranych gości zaprezentowała swe talenty zarówno wokalne jak i taneczne. Przy wtórze gitary (którą przytomnie zabrała Pani mgr Iwona Fatyga) uczestnicy zabawy wykonywali kolejne piosenki – niektórzy z pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach swobodnie mogliby wystąpić np. w „Szansie  na sukces”! Na parkiecie wciąż panował tłok – popisy taneczne wielu spośród bawiących się zasługiwały co najmniej na emisję w  programie  „Taniec z gwiazdami”. Nad przebiegiem całej imprezy czuwała Dyrekcja i przedstawiciele Rady Rodziców, swoim zaangażowaniem i zapałem do zabawy dając przykład wszystkim zebranym. Nad „udokumentowaniem” całości  czuwała jak zwykle Pani Barbara Ozimirska, która trzymała rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń i niestrudzenie robiła zdjęcia.

Wszyscy bawili się świetnie, odpoczęli i nabrali sił  do dalszej pracy pedagogicznej. Pozostaje tylko żałować, że Dzień Edukacji Narodowej jest raz w roku!

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 17.10.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group