Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Świetlica szkolna

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

 

 

 

Pasowanie na ucznia klas I gimnazjum

    W dniach 29-30 września 2011r.odbyła się uroczystość ślubowania klas I i otrzęsin na ucznia I klasy gimnazjum. Jednak zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowania na sztandar naszej szkoły, musieli udowodnić, że znają już Gimnazjum Nr  6 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach, odpowiadając na ogólne pytania związane z naszą szkołą. Oto treść ślubowania:

 

"My uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 6 w Kielcach ślubujemy: 

- Godnie reprezentować naszą szkołę na zewnątrz, tworząc wzorowy wizerunek ucznia Gimnazjum nr 6.

- Dbać o wszechstronny rozwój własnej osobowości.

- Kształcić twórcze i logiczne myślenie.

- Wcielać w życie poznane zasady humanitaryzmu, sprawiedliwości, tolerancji, poszanowania godności każdego człowieka.

- Być aktywnym i twórczym członkiem społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 6.

- Przyczyniać się swoją pracą do tworzenia tradycji szkoły, do pomnażania dorobku naukowego i kulturalnego naszej placówki

Ślubujemy !"

    Po ślubowaniu odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez p. Elwirę Jamę i p.Marzenę Bieniek oraz uczniów klasy Ic.

Jak było? Zobaczcie:

30 września, w Osiedlowym Klubie „Słoneczko”,  odbyła się impreza integracyjna  - otrzęsiny klas I-szych.

        Celem imprezy było pielęgnowanie szkolnej tradycji, integracja uczniów klas I i wprowadzanie ich w życie szkoły również poprzez zabawę, możliwość rywalizacji sprzyjającej zgraniu zespołów klasowych oraz aktywizacja uczniów do prezentowania uzdolnień artystycznych.

Głównymi organizatorkami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego – panie mgr Monika Okrutny, mgr Barbara Konczewska, mgr Monika Łodej,  mgr Przemysław Długosz, mgr Elżbieta Borowska, mgr Edyta Salwa, mgr Elwira Jama. Pieczę nad oprawą muzyczną imprezy sprawował mgr Mirosław Waldon. O fotorelację z imprezy zadbała jak zwykle nasz szkolna paparazzi – p. mgr Barbara Ozimirska.

W organizacji otrzęsin  pomagali także uczniowie klas starszych, przedstawiciele SU: Klaudia Jaśkowska, Kinga Włodarczyk, Aleksandra Kopyś, Aleksandra Żywczyk, Kamila Szczepańska, Małgorzata Latos.  Na uroczystości obecne były Pani Wicedyrektor Małgorzata Oksińska oraz Pani Wicedyrektor Anna Minkina.

Na początek poszczególne klasy zaprezentowały się w krótkim wystąpieniu  -  uczniowie recytowali zabawne wierszyki o swojej klasie, a także, w wypadku uczniów klasy I b, których wychowawczynią jest p. mgr Elwira Jama,  śpiewali piosenki oraz grali na gitarze. Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać najmłodszych gimnazjalistów.

Uczniowie klas pierwszych startowali w szeregu konkurencji.  Mogli  pokazać swoje umiejętności plastyczne – każda klasa musiała wykonać na czas rysunek „uśmiechniętej krowy”, żeby zasłużyć na mleko, które oczywiście pito na czas, bez używania rąk. Był też konkurs na okrzyk klasowy oraz  profesjonalny koci makijaż.

Pierwszoklasiści musieli także wykazać się umiejętnością improwizacji i talentami aktorskimi, ponieważ na początku klasowych zmagań każdy zespół losował z tajemniczego worka dwa przedmioty – niespodzianki, których musiał użyć w króciutkiej, ułożonej przez siebie scence związanej ze szkołą.

Najmłodsi gimnazjaliści musieli także udowodnić, że znają już swoją nową szkołę – każda klasa miała za zadanie rozpoznać sale, których zdjęcia  prezentowano na ekranie. Klasy brały także udział  w konkursie „Jaka to melodia". Każda klasa wybrała swoich 2 przedstawicieli, którzy musieli jak najszybciej odgadnąć tytuł piosenki, którą zagrał na pianinie Łukasz Kowalski – uczeń klasy 3 c. Trzeba przyznać, że z tą konkurencją klasy poradziły sobie całkiem dobrze, mimo że utwory grane przez Łukasza nie były piosenkami pop.

Najwięcej emocji i zabawy dostarczyło nam karaoke – klasy losowały po jednym utworze, który następnie wykonywały. Każdy  mógł poczuć się jak na prawdziwym konkursie karaoke – znane i lubiane piosenki śpiewała cała sala, a przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego stworzono prawdziwą rozśpiewaną lokomotywę.

Ale nie tylko uczniowie stawali w szranki tego dnia, także wychowawcy dzielnie walczyli o punkty dla swoich podopiecznych – nauczyciele musieli wypić z uśmiechem szklankę soku z cytryny, zaliczyć slalom – gigant;) na piłce do ćwiczeń- prinscessie oraz wykazać się celnością w rzucaniu do mini - kosza, trzymanego przez ucznia. Oprócz tego wychowawcy udowadniali, że już znają swoją klasę – odpowiadali na pytania ułożone przez swoich uczniów.

 

Po wyrównanej, zażartej, ale honorowej walce tytuł:

 

KOCIAKÓW  ROKU otrzymali uczniowie z klasy I c, których wychowawczynią jest mgr Elwira Jama.

 Kolejne lokaty przypadły:

II miejsce – klasa I b wych. mgr Martyna Jandała,

III miejsce – klasa I a wych. mgr Karol Wołczyk.  

 

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy; uczniowie zostaną także nagrodzeni punktami dodatkowymi z zachowania oraz otrzymają słodki poczęstunek.

Otrzęsiny doskonała okazja do wspólnej zabawy i zaprezentowania swoich wszelakich talentów, mamy nadzieję, że dzięki nim pierwszoklasiści poczują się w naszej szkole jeszcze lepiej, ponieważ zmagania klas I dostarczyły wielu pozytywnych emocji i miłych wrażeń.

Impreza odbyła się dzięki uprzejmości  Pań z Klubu „Słoneczko”, które tradycyjnie, jak co roku udostępniły naszym gimnazjalistom lokal oraz sprzęt, dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić wszystkie konkurencje.

Monika Okrutny

 Zobacz  galerię zdjęć:

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 02.10.2011
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group