Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Urodziny Koziołka Matołka

 

I nastał dzień 1 czerwca 2003 roku w Pacanowie. Dzień 70-tych urodzin Koziołka Matołka. Do Pacanowa zjechała cała kulturalna „warszawka” z ministrem od kultury na czele. Do późnych godzin nocnych Wasz Reporter oczekiwał na wyjazd do Pacanowa razem ze swoją szkołą, na jakieś kiwnięcie palcem, nawet na propozycję biegu kłusem za szkolnym autokarem, ale się nie doczekał. Teraz prasy i mediów nikt nie lubi, a szczególnie wysocy urzędnicy państwowi, co to nawet bijają fotoreporterów. Uprosiłem zatem swoich „wapniaków” i zostałem tamże zawieziony, wysłuchując po drodze: nie garb się, nie dłub w nosie i takie tam wytyczne. Ech... No, ale wysiadłem już na drodze do Tarnowa, bowiem wspaniała jak zawsze i mężna jak zawsze, nasza kochana policja nie wpuszczała samochodów do Pacanowa, co bardzo dziwiło miejscowych, którzy przygotowali kilka dobrze oznakowanych parkingów.

Na rynku istny szał. Jakieś korowody, konkursy, telewizje, radia no i Wasz Reporter w akcji. Kto nie był, niech żałuje. Gdzie nie spojrzeć latali goście z mikrofonami w ręku, obwieszeni sprzętem fotograficznym, kamerami itp. Jak tu coś ciekawego nagrać. Nagle tuż przy rynku, obok remizy strażackiej spotkałem bardzo dystyngowaną damę, z kokardą czerwoną. Początkowo myślałem, że to żona jakiegoś  notabla. Elegancko się ukłoniłem, i pamiętny wyczynu reportera z Newsweeka poprosiłem o możliwość wykonania fotki. Zgodę taką otrzymałem. Po wymianie grzecznościowych zdań okazało się... aż nogi pode mną się ugięły, że to Szanowna Małżonka samego Koziołka Matołka. Takiej okazji nie można było zmarnować, natychmiast przeprowadziłem krótki wywiad. Oto skrót tego wiekopomnego reportażu. Obok zdjęcie Małżonki Koziołka Matołka.

Pytanie: jak Szanowna Małżonka ocenia obchody urodzin Męża ?

Odp: Beee... Matołek obchodzi je zasłużenie. Jestem jednak poruszona, że z Warszawy przysłali tylko wiceministra kultury. Premier też mógłby się pofatygować. Beee.... to trochę lekceważące. O moim sławnym Mężu mówi się i czyta na całym świecie... a wiceminister.... nawet go nie znałam Beee.

Pytanie: No tak, doskonale Panią rozumiem. Teraz demokratyczna władza taka lekceważąca. A jak Pani ocenia przebieg uroczystości ? Prawda, że dużo gości ?

Odp: Beee... Mój Mąż, Koziołek Matołek, to dobry człek. Wszystko bierze za dobrą monetę. Ja jednak patrzę na to... Beeee... trochę inaczej. Jak na tyle organizacji, fundacji i urzędników to coś słabo; program rozciągnięty, przerwa goni przerwę, a i samych podobizn Drogiego Solenizanta zabrakło już w południe. Beee... kto to widział.... Gości się najechało i tera... Meeee... chodzą tam i z powrotem, bo nie ma co robić....Meeee... takie to polskie ....Beeee....Mnie też nie poproszono, tylko uwiązano przy remizie. To nie po  europejsku.... Beeee...

Pytanie: No właśnie wszystko odbywa się na stojąco, krzeseł w Pacanowie zabrakło, czy ławek jakowyś.... no i za przeproszeniem, Szanowna Małżonka też na stojąco, może kilka słów komentarza ?

Odp: Beeee.... widocznie jeszcze za mało fundacji zajmowało się organizacją swoich pieniędzy... Meee... chciałam powiedzieć urodzin Męża. Mało brakowało, a o solenizancie by zapomnieli, dobrze że zabeczał cichutko w odpowiednim momencie. Beee...

Pytanie: A czy słyszała Pani o sukcesie jaki odniosła jakaś szkoła z Kielc ? Podobno coś wygrali, główną nagrodę, do samego Wiednia pojadą, a to już Europa ?

Odp: Beee... coś tam słyszałam, ale taka jestem skołowana....Meeeee.... podobno nagrody będą wręczać o godzinie osiemnastej....Meeee.... ale dokładnie nie wiem....Beeee. W informacji też nie ma co pytać, bo tam nic nie wiedzą....Beeee... już mówiłam że bałagan.... najlepiej zapytać w tej szkole.... Meeeee...

Pytanie: widać, że jest Pani bardzo rozgoryczona, ale już niedługo będziemy w Europie wszystko się bardzo polepszy, nie sądzi Pani ?

Odp: Beeee....

Pytanie: no tak nie chce Pani na ten temat rozmawiać, a trzeba, trzeba. Ponieważ kończy mi się kartka wyrwana z zeszytu od matmy, co chciałaby Pani jeszcze przekazać ?

Odp: No trzeba to zakończyć jakimś miłym akcentem....Beeee.... A tu takie gorąco.... Meeee.... Zapraszam na uroczystości w 2004 roku.... może będzie mniej fundacji Meeee... chciałam powiedzieć mniej gorąco....Beeee.... a więcej atrakcji....Wszak ludzie przyjechali z całej Polski....Meeeee.... a tu nawet ulotek prounijnych zabrakło... Meeeee...

Pozdrawiam wygranych z tej szkoły....Meeee.... w Kielcach bodajże....Beeee..... A Pan bardzo miły jak na dziennikarza...    Beeeee.... Do zobaczenia na 71 urodzinach....Meeee..

Odp: Bardzo dziękuję za czas jaki Pani była uprzejma poświęcić, stojąc na tym skwarze. Proszę pozdrowić Drogiego Solenizanta i jeszcze raz dziękuję. 

Uff. Otarłem pot z czoła i poczłapałem za swoimi „wapniakami” do auta stojącego gdzieś na bezdrożach polskich dróg. Tłum wałkował się nadal, bez ładu i składu. Przemyśliwałem usłyszane opinie, przeżywałem nadal wywiad z Szanowną Małżonka Koziołka Matołka. Wpadłem po drodze na kapitalną, jakże na czasie, myśl: brak informacji też jest informacją.                                                                                                    

P.S. wywiad z Szanowną Małżonką Koziołka Matołka, Panią Matołkową, nie jest autoryzowany.

 

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 05.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień