Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Perła - basen dla wszystkich

 

W ramach integracji uczniów klas czwartych wychowawcy, opiekunowie i uczniowie pojechali 24 października,  na basen Perła do Nowin koło Kielc. Głównym celem wyjazdu dla uczniów było dokładne poznanie kto tak naprawdę potrafi pływać i czy na pewno opiekunki będą pływać, czy tylko asystować przy murku. Wszystko rozstrzygnęło się już zaraz na początku, gdy pan ratownik zarządził zbiórkę w szeregu i poinformował co można a co nie. Uczniowie  stali spokojnie ale bardzo krótko, gdyż każdy chciał jak najszybciej skorzystać z atrakcji, jakie są na tym basenie. A jest ich naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim jest wodna i kręta rura o długości około 90 metrów, która zawsze cieszy się największą popularnością wśród wszystkich pływających. Na szczycie rury, przy starcie, pilnowała porządku pani Katarzyna Szafraniec-Pytko, a przy końcowym wylocie była pani Bożena Mrozińska. Ten porządek przy zjazdach nie zawsze był zachowany, gdyż niektórzy zjeżdżali bardzo szybko i doganiali tych wolniejszych. Ale i tak zjazd w rurze był naprawdę super! Były tak Kolejną atrakcją były wodne masaże, dzikie źródła i wodospady, umieszczone w różnych miejscach w dużym basenie. Tutaj głównie pływała pani Barbara Ozimirska, która organizowała zawody pływackie, grała w piłkę wodną i uczyła pływać na plecach. Pani Halina Niesiobędzka spędzała czas na masażach wodnych i czujnie obserwowała uczących się pływać. Z różnorakich masaży korzystali również uczniowie, tłumacząc się, że przyda im się to na stare lata????

Duży basen nie jest głęboki, w najgłębszym miejscu osiąga 160 centymetrów. Tam zwykle pływali naprawdę wytrawni pływacy. Wśród czwartoklasistów byli i tacy, którzy chciałoby się powiedzieć byli zwolennikami chloro-coli. Zapomnieli o rurkach, a nurkowali. Wyszli potem z wody  ciężsi o dobre pół litra każdy. Po skończonych zajęciach pływackich, chętnie biegali po schodach na taras widokowy aby woda z nich szybko odparowała.  Dużą atrakcją był także mały basen, dla tych którzy po prostu boją się wody lub nie potrafią jeszcze dobrze pływać. Tutaj pomagała uczniom pani Anna Trela, która organizowała im zabawy wodne. Na tym basenie można było skorzystać ze zjeżdżalni z czerwonego słonika lub wejść pod wodny wodospad w kształcie muchomora. Ta zabawa też wszystkim się podobała. Kto był zmęczony dwugodzinnym pływaniem, mógł wejść na mostek, oddzielający mały i duży basen i popatrzeć przez chwilkę na pływających. Wszyscy pływali i bawili się znakomicie. Byli naprawdę niepocieszeni, gdy ratownik ogłosił przez mikrofon, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 kończą pobyt na basenie. Może za miesiąc znowu tu przyjadą? Wszystko zależy od rodziców i nauczycielek. Potem było wielkie suszenie i ubieranie, a na koniec jedzenie i picie w kawiarni na piętrze przy basenie. Wyjazd na basen był dla wszystkich wielkim przeżyciem.

Od redakcji - po tym krótki opisie chyba każdy ma ochotę skorzystać z basenu. Podajemy adres strony internetowej, w której zawarte są najważniejsze informacje o basenie PERŁA: www.perla.maximum.pl

Opracowanie: mgr Barbara Ozimirska

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 22.06.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień