Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

EGZAMIN PRÓBNY

 We wtorek i środę (20-21lutego) na terenie naszej szkoły odbył się egzamin próbny dla uczniów klas III z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, a  w budynku szkoły podstawowej dla szóstoklasistów. Uczniowie podzieleni byli według listy na grupy w różnych salach lekcyjnych i siedzieli w ławkach pojedynczo. Mieli przydzielone kody ucznia, jakie należy wpisać na kartę egzaminacyjną. Zarówno w części humanistycznej jak i w części matematyczno-przyrodniczej wystąpiły testy z podziałem na grupy. W każdej sali egzaminacyjnej było co najmniej dwóch nauczycieli nadzorujących. Do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie z wymienionych klas, nawet tacy,  którzy byli chorzy i tego dnia przyszli do szkoły aby się po prostu się sprawdzić. W gimnazjum jest 135 trzecioklasistów a w szkole podstawowej 89 szóstoklasistów.  Większość potraktowała ten próbny egzamin bardzo poważnie, gdyż przyszli do szkoły odświętnie ubrani z legitymacją szkolną i odpowiednim czarnym długopisem. Sprawdzian w szkole podstawowej składał się z 24 zadań (20 zamkniętych i 4 otwarte), za które można otrzymać maksymalnie 40 punktów miał ogólny tytuł: „Kot domowy”. Wszystkie polecenia i teksty dotyczyły „kociego” tematu. Jak zwykle najtrudniejsze były zadania otwarte, w których trzeba było wykazać się umiejętnościami praktycznymi. I tak w części pisemnej uczniowie mieli napisać list do kolegi zachęcający do udziału w wystawie kotów rasowych. W zadaniu matematycznym należało obliczyć i porównać cenę karmy dla kotów z różnych pojemników i różnych cenach za pojemnik.

Egzamin  próbny dla trzecioklasistów jest nieco trudniejszy i dłuższy, gdyż odbywa się w ciągu dwóch dni i po 120 minut. W części humanistycznej było 30 poleceń, w których  głównym tematem było MIASTO. Najwięcej (bo 16 pkt) punktowana była wypowiedź pisemna w postaci rozprawki pt. „Współczesne miasto – przyjazne czy wrogie człowiekowi XXI wieku? – przytocz co najmniej dwa przykłady i rozwiń je, aby uargumentować swoje zdanie.” W części matematyczno-przyrodniczej zadań było 32, które zaklasyfikowano do 5 przedmiotów (matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia). W tej części uczniowie najwięcej błędów popełnili w zadaniach otwartych, sprawdzających umiejętności. Z obu części uczniowie mogą zdobyć po 50 punktów. Jak do tej pory, odkąd istnieją egzaminy,  nie udało się to żadnemu gimnazjaliście, chyba że został laureatem w przedmiotu.  Taka forma sprawdzianu  ma na celu pokazać uczniom jak należy wypełniać testy egzaminacyjne z kartami odpowiedzi oraz jakie szkolne wiadomości nie zostały w pełni opanowane.  Dla nauczycieli jest to również podpowiedź jakie treści należy z uczniami utrwalić i nauczyć.

Cała społeczność szkolna ma nadzieję, że ten główny sprawdzian, który odbędzie się w kwietniu zostanie napisany bardzo dobrze.

 Tego im serdecznie życzymy.

 

Warto też zobaczyć Decyzję Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 24. 01.2007 r. w sprawie zasad terminów rekrutacji i składania dokumentów  do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

 

 

Oto kilka fotek z tego gigantycznego sprawdzianu:

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 26.02.2007
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group