Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Redakcja

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...
Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki


Akcja "Sprzątania świata"

Clean up the world

      Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątanie świata”, która w tym roku w Polsce jest organizowana po raz dziesiąty. Rada pedagogiczna zadecydowała aby była to sobota, czyli 20 września. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli do wyznaczonych miejsc przez Wydział Ochrony Środowiska. Były to tereny zieleni przy budynku byłego Exbudu, nad Silnicą, między ulicami Jesionową a IX Wieków, wzgórze Karczówka oraz tereny przy Zalewie. Szkoła otrzymała 200 sztuk największych worków oraz 500 rękawic ochronnych. Wszyscy ochoczo zabrali się do sprzątania, tym bardziej iż na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat przeprowadzanej akcji.

 Jubileuszowa 10 Akcja „Sprzątnie świata – Polska ” przeprowadzana jest w dniach od 19 do 21 września pod głównym hasłem: ZIELONY ŚWIAT- ZIELONY DOM- ZIELONY PUNKT.

      Zielony Świat – śmieci i zanieczyszczenia nie znają granic. Cokolwiek dzieje się na naszej Ziemi, przyniesie konsekwencje dla całej naszej Planety. Dlatego ważne jest, aby na całym świecie podejmowane były akcje, które będą zapobiegały dewastacji środowiska i pomagały je odnawiać. To dzięki tej akcji, w 130 krajach, w ten wrześniowy weekend, dziesiątki milionów osób różnych narodowości, ras, wyznań i światopoglądów jednoczą się w działaniu dla dobra całej ludzkości. Razem pielęgnujemy „Zielony świat”.

       Zielony dom – nie będzie „Zielonego świata” bez „Zielonego domu”. A przecież każdy z nas na co dzień może oszczędzać energię np. wyłączając grające „dla nikogo” radio czy telewizor, albo gasząc niepotrzebnie zapalone światło. Może oszczędzać wodę zakręcając kran podczas mycia zębów, czy golenia. Może na zakupy pójść z własną torbą i nie przynosić do domu niepotrzebnych opakowań. Może segregować odpady i oddawać je do recyklingu. Twórzmy zatem „Zielone domy”.

      Zielony punkt – codziennie coś pożytecznego dla naszego środowiska. Nie musimy od razu „przenosić gór” - ale np. starajmy się segregować odpady albo dokonywać dobrych także dla środowiska wyborów podczas zakupów. „Zielony punkt” to także rodzaj opakowania, które możemy spotkać na 460 miliardach opakowań. Oznakowanie to mówi nam, że dany producent uiścił opłatę na odzyskanie i recykling użytych przez siebie opakowań. „Zielony punkt” wspiera tym samym przyjazne dla środowiska sposoby zagospodarowania odpadów opakowaniowych. To bardzo ważne zadanie.

      Uwieńczeniem akcji „Sprzątanie świata” była również inicjatywa pani Grażyny Piotrowskiej-Wolder, która wraz z wychowawcami i gimnazjalistami z klasy III a i II e posadziła ponad 100 krzewów iglastych i liściastych wokół naszej szkoły. Przywieziono i rozrzucono około 5 ton ziemi i zasiano 10 kg trawy. Wśród wszystkich krzewów można rozróżnić tuje, berberysy, forsycje, iglaki, derenie, pigwowce, wierzby, iwy itp.

Zasadzone roślinki, szkoła otrzymała w nagrodę za udział w konkursie organizowanym przez Miejski Inspektorat Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta Kielce pt. ” Plan urządzenia terenu zieleni”. Głównymi projektantkami naszego szkolnego planu były panie Anna Kaczyńska i Grażyna Piotrowska-Wolder. ZIELONY ŚWIAT+ ZIELONY DOM + ZIELONY PUNKT – to także nasze szkolne hasła !


Oto kilka zdjęć z akcji "sprzątania świata" nad zalewem i przed szkołą:
 

 

FrontPage image

webmaster :
Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 05.09.2006
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group

Kliknij  baner i zobacz
nasze statystyki


Licznik trafień