Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

Piątek 13 lutego nie jest dla nas pechowy!

  Walentynki święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego. Istnieje zwyczaj wysyłania w tym dniu listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na terenie Polski walentynki konkurują o miano tzw. ”święta zakochanych” z miejscowym, rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką (obchodzonym w okresie przesilenia letniego, w nocy z dnia 21 na 22 czerwca). Do Polski zapożyczone zostało z kultury francuskiej i krajów anglosaskich w latach 90. XX wieku.

Współcześnie święto to zyskało bardzo komercyjny charakter, spotyka się więc z ostrą krytyką,  bywa bojkotowane. Jednak abstrahując od tego, że jest to „zapożyczone” święto i że dla sprzedawców wiąże się ze zwiększonym „ruchem w interesie”(no bo jak tu nie obdarować ukochanej osoby okolicznościową kartką, czerwoną różą czy też maskotką?:) to chyba potraktowanie tego dnia jako  okazji do sprawienia przyjemności osobie, którą darzymy sympatią nikomu nie zaszkodzi.

W Naszej Szkole obchodzono walentynki 13 lutego – w piątek, ponieważ był to ostatni dzień nauki przed feriami. Tego dnia w Szkole Podstawowej zapewniono uczniom wiele atrakcji i zabawy, szampański nastrój panował już od rana, ponieważ zarówno nauczyciele jak i uczniowie żyli już atmosferą zbliżających się dwóch tygodni wolnych od nauki.

Najpierw odbył się apel SU podsumowujący pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego, na którym min. Pani wicedyrektor Małgorzata Oksińska przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej, poznaliśmy zwycięzców szkolnych i międzyszkolnych  konkursów przedmiotowych oraz nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie.

Zostały też rozstrzygnięte szkolne konkursy plastyczne oraz konkurs z języka rosyjskiego. Laureacie oprócz okolicznościowych dyplomów otrzymali również  nagrody – maskotki, którymi mogli zostać obdarowani dzięki uprzejmości Rady  Rodziców.

           

    Następnie mogliśmy obejrzeć apel walentynkowy przygotowany przez uczniów klas IV – VI pod kierunkiem p. Elżbiety Lenart- Kowalskiej oraz p. Agnieszki Kopacz. Mali artyści zaprezentowali nam między innymi współczesną, humorystyczną wersję „Romea i Julii”, inscenizację wiersza  „Żuk” Jana Brzechwy oraz swoje talenty wokalne i taneczne. Oprawę plastyczną apelu stanowiły kartki walentynkowe wykonane przez uczniów oraz dekoracje przygotowane przez p. Joannę Januchtę – Szyszkę. Nagłośnieniem apelu zajmowała jak zwykle p. Lucyna Prędka.

Na zakończenie tej części apelu jak co roku Amorek rozdał wszystkim okolicznościowe kartki z życzeniami, które licznie napłynęły do szkolnej „Poczty walentynkowej”.

Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawianie „Demeter i Kora” przygotowane przez uczniów „Koła teatralnego”  pod kierunkiem p. Agaty Stec.

Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Kolorowa szkoła” – konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem – większość uczniów przyszła tego dnia do szkoły ubrana zgodnie z kolorem przypisanym do swojej klasy.

Również Rada Rodziców przygotowała tego dnia dla uczniów Naszej Szkoły miłą niespodziankę – już od samego rana uczniowie mogli wziąć udział w loterii. Wystarczyło tylko, że kupili pączka – każdy pączek – to jeden los. Każdy los gwarantował nagrodę   - niespodziankę. Losowania nagród dokonała p. wicedyrektor Małgorzata Oksińska wraz z członkami Rady Rodziców. Każdy los wygrywał, więc na przekór przesądom – piątek trzynastego okazał się być szczęśliwy dla wszystkich J

    Dom Kultury Zameczek w Kielcach ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem Kartka  Walentynkowa. Zadaniem uczestników było stworzenie walentynkowej kartki. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem - nadesłano ponad 900 - prac. Uczniowie ZSO nr 6 również wzięli udział w tym konkursie i miło mi donieść, że uczennica klasy IV a  Aleksandra Plebańska a zajęła II miejsce.  Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 13 lutego o godzinie 14 w Domu Kultury Zameczek. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami, które z pewnością pomogą im w rozwijaniu swoich talentów plastycznych.  Gratulujemy!

Jak było tego dnia? Zobaczcie:

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 30.03.2009
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group