Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

Walentynki

Walentynki czyli Dzień Zakochanych to miłe i sympatyczne święto, które „przybyło” do nas zza oceanu. Przypada ono 14 lutego i stanowi doskonałą okazję do wyznania ukrywanych uczuć,  wyrażenia sympatii wszystkim bliskim nam osobom. W tym dniu tradycyjnie wręczamy sobie „walentynki” – czyli specjalne „miłosne” karki z życzeniami. Prawdziwa walentynka powinna być anonimowa, ale jednocześnie jej adresat powinien bez trudu odgadnąć tożsamość nadawcy i samodzielnie zdecydować czy chce nawiązać kontakt ze swą „cichą wielbicielką”/”cichym wielbicielem”. „Dzień Zakochanych”  stanowi dobry pretekst do wręczania drobnych dowodów sympatii i życzliwości naszym bliskim i przyjaciołom.

W szkole podstawowej odbył się z tej okazji apel przygotowany przez p. Joannę Januchtę – Szyszkę, p. Elżbietę Lenart i p. Katarzynę Szafraniec – Pytko  oraz uczniów klas Szkoły Podstawowej. Już na kilka dni przed „Dniem Zakochanych” cała szkoła została udekorowana przez rozmaitej wielkości serca i serduszka, które wykonali uczniowie.

Został również ogłoszony konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Walentynkę” – najpiękniejsze prace można jak zwykle oglądać na specjalnej wystawce na parterze. Konkurs zorganizowały p. Joanna Januchta – Szyszka i p. Monika Książek.

Apel z okazji „Walentynek” w całości poświecony był miłości i zakochanym. Zebrani uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać wyznań miłosnych wypowiedzianych w różnych językach, usłyszeli też dowcipne wierszyki  i powiedzonka związane z miłością oraz podziwia popisy wokalne i taneczne swoich kolegów  i koleżanek. Głównym punktem programu artystycznego była „Randka w ciemno”  - jedna osoba na podstawie odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania, wybiera spośród trzech kandydatów osobę, z którą uda się na randkę. Oczywiście wybierający nie widzi kandydatów do romantycznej randki  - wybiera tylko na podstawie odpowiedzi. Wszyscy świetnie się bawili, dzięki talentom aktorskim występujących oraz dowcipnym odpowiedziom, co chwila wybuchaliśmy serdecznym śmiechem. Po dokonaniu wyboru każda para losowała nagrodę – niespodziankę. Szczęśliwi „randkowicze” mogli wygrać np. wycieczkę po szkole czy spacer dookoła boiska;)  Potem „Walentynowi listonosze” wręczyli wszystkim zebranym walentykowe karki , które przez cały tydzień można było wrzucać do specjalnej walentynkowej skrzynki. Zostały również wręczone dyplomy dla laureatów konkursu  - „Najpiękniejsza Walentynka”. Oto wyróżnione w konkursie osoby:

Piotr Kosecki - V c, Mateusz Rzędowki  - IV a, Karina Furmanek  - IV b, Katarzyna Dudzik  - IV a, Angelika Zwierzchowska -  VI a

Na zakończenie głos zabrały pani Dyrektor Maria Dzierżak oraz  pani Dyrektor Małgorzata Oksińska, które  podziękowały za wspólną zabawę i wysiłek włożony w przygotowanie apelu.

W gimnazjum, dzień walentynkowy został przegotowany przez wszystkich uczniów z klasy III c, pod czujnym okiem pani mgr Elwiry Jamy. Zgromadzeni w sali gimnastycznej, obejrzeli "wyznania miłosne" w wykonaniu kochanków z czasów prehistorycznych, rzymiańskich, szlacheckich, wyznania Eskimosów, wyznania kochanków wiejskich i współczesnych. Trzeba  przyznać, że koledzy i koleżanki z klasy III c przygotowali się do tych ról perfekcyjnie - o tym świadczyły stroje i scenki teatralne oraz muzyka. Między poszczególnymi przedstawieniami, trzecioklasiści śpiewali piosenki o miłości. Pomagali im w tym chórzyści, głównie z klasy II c i III b, przygotowani do występu przez panią mgr Marzenę Bieniek. Na koniec przedstawienia najbardziej taneczni i wysportowani uczniowie z klasy III c, zaprezentowali układ akrobatyczno-taneczny. Chociaż uczniowie z tej klasy postrzegani są nie zawsze korzystnie, to należy stwierdzić, że tego dnia zaprezentowali się bardzo  dobrze i na pewno poprawili sobie swój wizerunek.

Brawo dla nich!!!!

Na koniec tego dnia,  podobnie jak w szkole podstawowej, roznoszono liczną pocztę walentynkową, która wśród gimnazjalistów jest wyjątkowo popularna.

Zobaczcie zdjęcia:

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 01.03.2008
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group