Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

Spotkanie Walentynkowe

Walentynki, w Polsce obchodzone są od niedawna, na świecie obchodzi się od wieków, a patronem zakochanych jest święty Walenty. Kim był święty Walenty? Ponoć było ich kilku. Najbardziej jednak znany i związany z tradycją Walentynek był księdzem i żył w III w n. e. w starożytnym Rzymie za czasów cesarza Klaudiusza II. Okrutny cesarz w pewnym momencie swojego panowania zakazał ślubów, ponieważ uważał, że dobry żołnierz to taki, który nie ma rodziny. Ksiądz zasłynął z tego, że mimo zakazu udzielał potajemnie ślubów młodym parom. Niestety, szybko został nakryty przez legionistów cesarza i stracony w 207 r. w Rzymie. Zanim zginął w więzieniu zaprzyjaźnił się z córką strażnika. Przed śmiercią przekazał jej list, który podpisał „od twojego Walentego”. W ten sposób do dziś zakochani podpisują swoje walentynkowe wyznania.

     W szkole podstawowej apel z okazji walentynek odbył się 12 lutego. Wcześniej przez cały tydzień uczniowie klas IV - VI mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej "walentynkowej skrzynki" swoje walentynki.  Apel Walentynowy przygotowali uczniowie klas IV oraz uczniowie klasy VI b pod kierunkiem p. Elżbiety Lenart - Kowalskiej oraz p. Barbary Konczewskiej. Wszyscy zebrani na apelu mogli posłuchać różnorodnych piosenek o miłości, które wykonywał szkolny chórek oraz obejrzeć współczesną wersję słynnej sceny balkonowej z "Romea i Julii" . Dowiedzieliśmy się także skąd sie wziął zwyczaj obdarowywania się sympatycznymi kartkami i dlaczego to święto nazywamy "walnetynkami". Na zakończenie tradycyjnie rozdano pocztę walentynkową oraz ogłoszono zwycięzców konkursu plastycznego  "Szkolne walentynki" na najpiękniejszą kartkę walentynkową.

W gimnazjum, spotkanie walentynkowe odbyło się 15 lutego, w którym uczniowie recytowali znane miłosne wiersze Tetmajera, Gałczyńskego, Mickiewicza, Poświatowskiej. Szkolny chór prowadzony przez panią Marzenę Bieniek zaśpiewał znane piosenki, takie jak:  Kocham Cie jak Irlandię, Znamy się tylko z widzenia, Do zakochania jeden krok, wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał, Gdybyś kochał-  hej, itp. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej bardzo chętnie pomagała śpiewać artystkom z chóru. Na koniec tego miłosnego spotkania rozdano pocztę walentynkową, którą uczniowie zbierali przez cały ubiegły tydzień. Całość przedstawienia przygotowali uczniowie z klasy IIc i IId pod kierunkiem pani Katarzyny Szafraniec-Pytko.   

Jak było?

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 28.02.2010
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group