Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

Wycieczka do Świętej Katarzyny. Rajd do Kakonina. Czyli wędrówki klasy III "b"

    Deszcz straszył nas od początku czerwca. Jeszcze w poniedziałek nad Górami Świętokrzyskimi przeszła gwałtowna burza z piorunami. Za to we wtorek...słońce!

Wycieczka nie została odwołana, więc już od rana niecierpliwi czekali przed szkołą. Wreszcie - odjazd. Jazda taka krótka, że nawet największe łakomczuchy nie zdążyły zjeść swoich słodyczy. A wycieczka udana jest tylko pod dwoma warunkami:

1. Zjada się dosyć niekontrolowaną ilość słodyczy.

2. Przywozi się dziwaczne pamiątki.

    Pierwszą niespodziankę sprawiła nam wizyta w muzeum! Niemożliwe? A jednak! Wszystko zależy od tego, co to za muzeum i co jest w środku. No właśnie, a w środku - kwarce, kryształy, ślady, a nawet skamieniałe ... odchody dinozaurów. A że właścicielem jest tata Bartka, który chodził do naszej szkoły, czuliśmy się jak dobrzy znajomi. Pan Dariusz pokazał nam jak szlifuje się krzemienie i kryształy górskie. Na koniec każdy otrzymał upominek (mógł sobie wybrać najładniejszy kamień!). A w sklepiku - raj dla oczu - kolczyki, koraliki, kamienie i inne cacuszka. Polecamy to niezwykłe muzeum. Po męczących zakupach, lżejsi o kilka złotych, wyruszyliśmy na szlak. Pani Ewa Krakowiak, nasza przewodniczka, opowiadała w czasie drogi o ciekawostkach przyrodniczych, które można spotkać w Górach Świętokrzyskich. Trasa prowadziła przez: Źródełko św. Franciszka, Łysicę, obok Skały Agaty do Kakonina. Tam, na polanie, czekały na nas gorące kiełbaski - te nasze mamy są niezawodne!!!

I zadania do spełnienia. Podzieleni na trzy grupy mieliśmy zilustrować ruchem wybraną legendę, którą czytała pani  mgr Mirosława Leśkiewicz.
Po cichu myśleliśmy, że będzie nudno. Nic bardziej błędnego! Po zdjęciach widać, że bawiliśmy się świetnie. Odkryliśmy też, że w naszej klasie są świetni aktorzy. Były drzewa kołyszące się na wietrze. I zbój Kak - taki groźny, że hej! A nawet porwana siostrzenica biskupa, która w końcu pokochała zbója. Pokochała na śmierć i życie.... I zasłoniła go własną piersią....Dalej poczytajcie sobie w zbiorze pt. "Legendy Świętokrzyskie". A to już św. Wacław, który założył klasztor w Świętej Katarzynie. I jego współbracia. Była też legenda i rycerzu, który nie mógł się zdecydować, którą siostrę kocha bardziej? Blondynkę, czy brunetkę? Do czasu, aż w pałac uderzył piorun i pod gruzami pogrzebał siostrę. Od tej pory Agata tak płakała, że aż wypłakała źródełko. To właśnie nasze "Źródełko", które - tak jak może - płynie. Prawdę mówiąc wracać nam się nie chciało. Do czasu, aż zajrzeliśmy do książek, które aktorzy - czyli wszyscy - dostali w nagrodę za występy wspaniałe, naszym zdaniem. Bo książki detektywistyczne o Karolinie są, co tu dużo mówić, wciągające. Nie zdążyliśmy ich przeczytać i pani musiała nas wyganiać z autokaru.

Było fajnie.
Zdjęcia dzięki uprzejmości pani przewodnik Ewy Krakowiak

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 26.06.2009
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group