Strona główna

Nasza szkoła

Galeria fotografii

Archiwum

Napisz do nas...

Przetargi

Witamy na Szkolnym Portalu Informacyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Kielcach

Wspiera nas...

Pomoce naukowe

Język polski

Język angielski

Matematyka

Geografia

Fizyka i Astronomia

Chemia

Historia

Informatyka

Religia

Nauczanie zintegrowane

Kółka zainteresowań

Wyszukiwarki

Szukajcie,
a znajdziecie... nawet ściągi :-)

Testy

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Unia Europejska

Unijne ABC...

Szkolny Klub UE

 

Dla rodziców

Rekrutacja do szkół

Dni otwarte szkoły

Dysleksja

Gimnastyka korekcyjna

Poradnie

Narkomania

Pomoc najmłodszym

Rekrutacja do naszej szkoły

Warto wiedzieć

Jan Paweł II

Szanujmy tradycję

Znaj swoje prawa

Metody nauczania języków obcych

Szkoła XXI wieku?

Różności

Linkownia

Humor

Krzyżówki

Psychozabawy

Encyklopedie

Encyklopedia WIEM

Encyklopedia WP

 Internautica

Britannica

Wikipedia

Słowniki

Słowniki.onet.pl

Wielojęzykowy Słownik roślin

Ling.pl-multisłownik

Biblioteki

 

DZIEŃ POZYTYWNIE ZAKRĘCONEGO GIMNAZJALISTY

 

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 21 kwietnia odbyło się spotkanie dla „Pozytywnie zakręconego gimnazjalisty”. Celem tego spotkania było uświadomienie wszystkim, że jesteśmy takimi osobami, które interesują się różnymi dziedzinami nauki i sztuki, potrafią się przebrać, wyjątkowo uczesać, umalować, śpiewać , potrafią zbierać różne przedmioty no i oczywiście mieć o nich wiele ciekawych wiadomości. Spotkanie powiązane zostało z konkursem ekologicznym, poświęconym wiedzy o naszej planecie Ziemi i o przestrzeganiu podstawowych zasad związanych z ekologią. Już po raz 20. obchodzone jest święto - Dni Ziemi, które pod hasłem: „RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS” promuje ekologiczny sposób życia. Przedstawiciele z poszczególnych klas odpowiadali na pytania przygotowane przez panie Małgorzatę Hajzral i Zofię Bednarowską. Należy stwierdzić, iż wiedza ekologiczna naszych kolegów była bardzo wysoka.

Po tak wielkim wysiłku umysłowym nastąpiła część artystyczna. SU zaprosił zespół rockowy składający się z uczniów naszej szkoły, absolwentów i ich kolegów. Wszyscy członkowie tego zespołu, który jeszcze nie ma swojej stałej nazwy, są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej. W skład zespołu wchodzą: Ewelina Figińska – solistka, Cezary Śliwiński - tegoroczny maturzysta, Mateusz Czechowicz- absolwent GIM 6, Dawid Czechowicz – ucz. kl. IIIa, Paweł Janus – ucz. kl. IIIc. Młodzi muzycy zaprezentowali swoją interpretację muzyki rockowej takich zespołów jak: Myslovitz, RHCP, Akurat itp. Owacje dla wykonawców odbyły się na stojąco. Opiekunki SU zaprosiły zespół na ponowne występy.

Potem odbyła się prezentacja najciekawszych fryzur, stroi i makijaży. Trzeba przyznać, że gimnazjalistki miały bardzo dużą wyobraźnię i nie tylko one, gdyż pani Monika Taszłow -nauczycielka języka angielskiego,  również wystąpiła ze swoja stylizacją. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej gromkimi brawami nagrodziła wszystkie przebrane osoby. Na ostateczne wyniki należy poczekać do czerwca, podczas posumowania pracy SU w obecnym roku szkolnym.

Były także pokazy naszych hobbystów. Na początek Ola Nadolna -ucz. kl. IId pokazała bardzo dużą kolekcję swoich rysunków w stylu japońskim – manga, potem Mateusz – ucz. kl. Ia zaprezentował zbiór miniaturowych samochodzików i profesjonalnych czasopism, Filip Czerwiński - ucz. kl. IIIc omówił swoje zainteresowanie samochodami zdalnie sterowanymi, Wojciech Sidorowicz – ucz. kl. IId przedstawił historię zdobycia monet w swoim zbiorze numizmatycznym, a na koniec Beata Kowalska – ucz. kl. IIb pokazała kolekcję ozdobnych kul wodno-śniegowych z najsłynniejszymi światowymi budowlami i zabytkami. Zakręceni hobbyści mieli bardzo dużo do powiedzenia na temat swojego zbieractwa. Gdyby nie ograniczenia czasowe mogliby opowiadać długo i interesująco o swoich zbiorach. Gratulujemy im tej wiedzy.

Na koniec organizatorzy zaplanowali konkurs karaoke, ale niestety gimnazjaliści nie bardzo chcieli brać udział w tej konkurencji. W takim układzie „Dzień pozytywnie zakręconego gimnazjalisty” zakończył się nauką w salach lekcyjnych.

 

A jak było?

                Zobaczcie:

 

 

 

 

 

FrontPage image

Copyright (c) 2003-2006 Szkolny Portal Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6, ul. Leszczyńska 8, 25-321 Kielce
Nadzór merytoryczny portalu prowadzi mgr
Barbara Ozimirska

Data ostatniej aktualizacji 01.07.2010
Strona optymalizowana w rozdzielczości 1024x768 dla IE 5.0 lub nowszych.
Protected by BOWI Group